Psychotest

INSTRUKCJA I WPROWADZENIE


Za chwilę przeczytasz kolejno dwanaście pytań. Spośród 4 odpowiedzi do wyboru, wybierz jedną, najbardziej pasującą do Ciebie. Niektóre odpowiedzi nie opisują Twojej sytuacji, jednak jeśli tak będzie, postaraj się wyobrazić sobie, jak postąpisz, jeśli w takiej sytuacji się znajdziesz? Niniejszy psychotest w żaden sposób nie ocenia Twoich możliwości nauki i nie ocena jest jego rolą, jednak bazując na Twoich odpowiedziach, będziesz mógł uzyskać wskazówkę, w jaki sposób najefektywniej uczyć się języka angielskiego. Na podstawie odpowiedzi uzyskasz również krótką informację na temat stylu Twojego przetwarzania informacji. Korzyścią ze stosowania właściwego Tobie stylu jest niewątpliwie uniknięcie ryzyka, że się zniechęcisz do nauki.

Stąd nawet jeśli uznasz, że lubisz inne metody, sprawdź skuteczność metody bliskiej Twojemu stylowi. Oczywiście możesz uznać, że Tobie odpowiada metoda przypisana innemu stylowi. Trzeba wziąć poprawkę na to, że psychotest odczytuje generalne style funkcjonowania pamięci podczas nauki angielskiego. Nie jest wykluczone, że w swoim życiu stosowałeś również inne metody, które są naturalne dla innych stylów funkcjonowania. Warto wówczas z nich korzystać, gdyż oznacza to już znaczne przygotowanie Twojej pamięci do preferowanej metody. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby sprawdzić inne metody proponowane do danego stylu zapamiętywania, gdyż może się okazać, że wcześniej proponowane Ci metody szybko Cię zniechęciły dlatego, że były nieodpowiednio dobrane do Twojego stylu.

Podczas odczytywania informacji na temat Twojego stylu, nie oczekuj, że wszystkie informacje zgodzą się w 100%-tach. Sposób funkcjonowania zależy w dużym stopniu od wcześniej stosowanych metod, nawet jeśli były one mniej naturalne dla danej osoby. Dlatego niniejszy psychotest statystycznie ma na celu naprowadzić Cię, jak może być Ci łatwiej uczyć się angielskiego, a nie powiedzieć, kim jesteś.


TEST


Podchodzisz do spraw zazwyczaj:

    • W kontaktach z innymi ludźmi najczęściej:

        • Kiedy dyskutujesz z innymi:

            • Kiedy kupujesz ubrania lub buty:

                • Jakie przeważnie filmy oglądasz?

                    • Kiedy się uczysz to częściej?

                        • Kiedy wchodzisz na forum internetowe:

                            • Kiedy zdarza Ci się korzystać z komunikacji miejskiej i widzisz, że do przystanku oddalonego od Ciebie zbliża się pasujący Ci pojazd:

                                • Kiedy zdarza Ci się natrafić w telewizji na dyskusję polityczną:

                                    • Kiedy dzwoni do Ciebie handlowiec, który chce zaoferować Ci jakiś produkt, zazwyczaj:

                                        • Kiedy czeka Cię jakiś poważny zakup najczęściej:

                                            • Kiedy wchodzisz do sklepu spożywczego, zazwyczaj: